Konkurs Miejsce Przyjazne Seniorom – Edycja 2023

Znamy laureatów III edycji Konkursu „Miejsce Przyjazne Seniorom”

27 listopada 2023 roku, w sali Rzeszowskiego Ratusza, odbyła się Gala Konkursu „Miejsce Przyjazne Seniorom — edycja 2023”. Ideą Konkursu jest promowanie instytucji (podmiotów) zainteresowanych potrzebami osób po 60 roku życia.

W tym roku mieszkańcy Rzeszowa wytypowani następujące instytucje i firmy:

 • Instytut Ekonomii i Finansów UR
 • Spółdzielnia Socjalna „POLIFONIA PROJECT”
 • Firma handlowo- usługowej „Ania”
 • Centrum Innowacji Miejskich – Urban Lab (po raz kolejny)
 • Osiedlowy Domu Kultury RSM (po raz kolejny)
 • Rzeszowski Ośrodek Sportu i Rekreacji (po raz kolejny)

Wydarzenie stanowi kontynuację i uzupełnienie założeń projektu „Srebrny interes – seniorzy w grze”, który zakłada kształtowanie polityki senioralnej w naszym mieście.

Przez 3 lata nasze stowarzyszenie realizuje szereg działań o kompleksowym i innowacyjnym charakterze. Ideą w.w. projektu jest budowanie harmonijnej współpracy władz miasta z mieszkańcami i lokalnymi organizacjami, poprzez wypracowywanie skutecznych rozwiązań zmierzających do poprawy jakości życia seniorów w mieście Rzeszowie.

Inicjatorem i organizatorem Konkursu „Miejsce Przyjazne Seniorom” jest Stowarzyszenie „Kreatywny Senior w Rzeszowie”, w partnerstwie z Rzeszowską Radą Seniorów oraz z udziałem Miasta Rzeszowa.

Konkurs adresowany jest do wszystkich instytucji i podmiotów gospodarczych zainteresowanych uzyskaniem certyfikatu „Miejsce Przyjazne Seniorom”, z wyłączeniem tych, które statutowo powołane są do działania na rzecz seniorów.

Certyfikat „Miejsce Przyjazne Seniorom” przyznawany jest w następujących kategoriach:

 1. administracja publiczna
 2. kultura
 3. edukacja i oświata
 4. zdrowie i pomoc społeczna
 5. sport i rekreacja
 6. gastronomia
 7. punkty usługowo-handlowe

W roku 2023 zadanie realizowane było dzięki dotacji Urzędu Miasta Rzeszowa. Jest więc nadzieja, że wydarzenie to na stałe wpisze się w kalendarz naszego miasta. Wszystko to za sprawą, założonej w projekcie spójnej koncepcji polityki senioralnej w naszym mieście. Dbałość o interesy osób starszych to także oddziaływanie na dobrostan pozostałych grup społecznych tj. ich dzieci i wnuków.

Życzymy wszystkim laureatom konkursu sukcesów w rozwoju i wspieraniu ekonomii społecznej oraz uzyskiwaniu satysfakcji z podnoszenia jakości życia mieszkańców Rzeszowa, w tym seniorów.

 

Skip to content
Ciasteczka
Informujemy, iż korzystając z Portalu, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.